OXYTOGO.pl - tlen inhalacyjny, tlen medyczny, tlen w puszce wysyłka na całą Polskę

Zastosowanie

Tlen jest absolutnie niezbędny aby podtrzymywać procesy w organizmie, dzięki którym człowiek może funkcjonować. Mimo że człowiek może przetrwać ponad miesiąc bez pożywienia, kilka-kilkanaście  dni bez wody, to bez dostępu do tlenu umiera w przeciągu kilku minut. Zdania na temat zawartości tlenu w powietrzu są podzielone. Uważa się, że w powietrzu jest ok. 20% tlenu. Są jednak miejsca na Ziemi gdzie zawartość tlenu oscyluje w granicach 12-14%. Pewne jest to, że jego ilość w powietrzu jest zdecydowanie mniejsza niż 200 lat temu. Siedzący tryb życia, duży poziom stresu, coraz mniejsza ilość spędzana na świeżym powietrzu sprawiają, że wiele osób cierpi na ciągłe niedotlenienie organizmu. Sprawia to, że takie osoby mogą być permanentnie zmęczone, bez sił witalnych, bardziej podatne na choroby.OXYTOGO.pl - tlen inhalacyjny, tlen medyczny, tlen w puszce Regeneracja i Odnowa biologiczna image 2

Sport

Tlen przez sportowców uważany i traktowany jest jako naturalny doping, gdyż pozwala w przyjazny dla organizmu sposób wspomóc regenerację i podnieść wydolność organizmu. Podczas treningów wzrasta zapotrzebowanie na tlen. Dostarczenie jego w szybki sposób pozwala na dodatkowy zastrzyk energii, a także zniwelowanie negatywnych skutków stresu doświadczanego podczas rywalizacji. Sportowcy kochają nowe i zdrowe rozwiązania dlatego bardzo często korzystają z komór tlenowych, a także z tlenu w puszce. Szczególnie chętnie używany jest on przez biegaczy, kolarzy, piłkarzy, a także alpinistów.

OXYTOGO.pl - tlen inhalacyjny, tlen medyczny, tlen w puszce Regeneracja i Odnowa biologiczna image 1

Regeneracja i Odnowa biologiczna

Tlen to sekret życia, także dla naszej skóry. Bez niego traci ona swój blask, staje się przesuszona i szybciej się starzeje. Działanie tlenu bardzo często wykorzystywane jest w kosmetyce i w zabiegach odnowy biologicznej. Nieodpowiednie dotlenienie skóry powoduje zmniejszenie jej elastyczności, powstanie zmarszczek, wpływa na podatność na infekcje oraz jej koloryt.Tlen jest panaceum na szarą i ziemistą skórę. Przyspiesza wydalanie toksyn, poprawia metabolizm i wspomaga regenerację nabłonka. Może pomóc zredukować stany zapalne, co może być pomocne w zwalczaniu niedoskonałości skórnych, w tym trądziku. Kiedy poprawimy krążenie krwi bogatej w tlen, możemy poprawić nasz metabolizm, a dzięki temu zgubić nadprogramowe kilogramy. Tlen jest niezbędny w procesie oddychania.

OXYTOGO.pl - tlen inhalacyjny, tlen medyczny, tlen w puszce Regeneracja i Odnowa biologiczna image 3

Smog&kac

Kac niemal każdy z nas w którymś momencie życia spotkał się z tym średnio przyjemnym uczuciem. Impreza do białego rana, a potem niestety rano ból głowy nie do zniesienia i fatalne samopoczucie. To normalne skutki zatrucia alkoholowego, które czasami trwają nawet kilkanaście godzin. W takich sytuacjach może nam pomóc sok z kiszonej kapusty, zakwas buraczany czy dawka świeżego powietrza lub zastrzyk energii w postaci tlenu. Czasami wystarczy kilka oddechów aby poczuć się lepiej i złagodzić negatywne skutki picia alkoholu.

Smog to zjawisko obecnej cywilizacji, występuje głównie zimą i ma związek z paleniem w piecach.Nasz kraj zajmuje wysoką pozycję na liście najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Dotyczy to zwłaszcza unoszących się w powietrzu drobnych pyłów o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra (tysięcznej części milimetra), zwanych w skrócie PM2,5. Zawierają one m.in. związki siarki i azotu, metale ciężkie oraz amoniak. Gorzej od nas wypada tylko Bułgaria. Problem smogu dotyczy szczególnie dużych miast, a w szczególności Krakowa i Śląska.  W sytuacji kiedy jesteśmy zmuszeni oddychać tak zanieczyszczonym powietrzem, podręczny tlen przestaje być tylko modnym gadżetem, a staje się codziennością.

OXYTOGO.pl - tlen inhalacyjny, tlen medyczny, tlen w puszce Regeneracja i Odnowa biologiczna image 4

Podróż&Praca&Stres

W obecnych czasach z powodu stresu mechanizm dotlenia organizmu przebiega coraz gorzej. Dużo czasu spędzamy w pracy , w zamkniętych pomieszczeniach przed komputerem. Efektem tego jest problem z koncentracją, chroniczne zmęczenie, nieumiejętność przyswajania nowych informacji. Stres w dzisiejszych czasach stał się zjawiskiem ciągłym. Pierwotnie sytuacje stresowe  (podwyższony poziom adrenaliny itd) były stosunkowo rzadkie, nagłe i krótkotrwałe. Obecnie człowiek zachodu żyje z ciągłą dawką mniejszego lub większego stresu. Stres powoduje napięcie mięśniowe, w ślad za tym obkurczenie naczyń krwionośnych. Czasami nie mamy możliwości wyjścia na świeże powietrze, co więcej w wielu miastach nie jest ono wcale świeże. W takich chwilach przychodzi nam z pomocą tlen w puszce. Czasem wystarczy tylko kilka oddechów aby poczuć różnicę w samopoczuciu.